Koçluk Hizmetleri


Koçluk
Hizmetleri


Koçluk, bir yaklaşım tekniğidir. Temelinde, danışan kişinin mevcut gücünü, potansiyelini ve algısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapar. Danışanlarının farkındalığını arttırmak için, danışanları ile birlikte yol almayı benimseyen, kontrollü bir sistemdir. Fakat doğru Koçluk kavramı, koçun da kendisini ve yaklaşım stratejilerini geliştirdiği bir süreci de içinde barındırır. Kaldı ki, Gelişim Dönüşüm Atölyesi, yalnızca Koçluk kavramı ile danışanlarına yaklaşmaz, aynı zamanda koçluğu destekleyecek NLP, Kişisel Gelişim, Dil İllüzyonları ve diğer insan odaklı yaklaşımları metodlarını da kullanır.

Koç kim değildir?

Koçlar, psikolog ya da psikiyatrist değildirler. Kiralık dert ortağı değildirler. Tavsiye vermezler çünkü bireyin kendi potansiyelini keşfederek, açılabilecek kapıların fark edilmesini sağlarlar.

Koçlar nasıl çalışır? Kimler bir Koç ile çalışmalıdır?

Öncelikle, kimlerin bir Koç ile çalışması gerektiğini ifade etmek gerekiyor. Genel itibariyle, yaşamlarında, yanlış ya da hatalı olduklarını düşündükleri alanlarda, yanlış kararlar alanların ya da karar almakta zorlananların, düşüncelerini yaşama aktarmakta güçlük çekenlerin, bir hedef ya da amaç doğrultusunda ilerlemekte zorlananların, eğitim yaşamlarında ya da iş hayatlarında zorluk çekenlerin, kendi iç çatışmalarının kısır döngüsünde olanların, düşüncelerini toparlamakta zorlananların, hayatı organize etmekte zorlananların, ciddi motivasyon düşüklüğü çekenlerin, ilişkilerinde ve iletişimlerinde sıkıntı çekenlerin ve hepsinden önemlisi kendi potansiyelinin neler olduğunu keşfetmeye ihtiyaç duyanların, bir Koç ile çalışmasında büyük fayda var.

Dönüşüm Atölyesi Koçluk Hizmetleri :