Eğitim Koçluğu


Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçu


Eğitim koçluğu; eğitim koçu, öğrenci - eğitim merkezi arasındaki koordinasyonu sağlayarak, öğrencinin başarısını yükseltmeye yönelik destek verir.

Eğitim koçu, ders vermez. Bunun yerine, dersi daha doğru öğrenmek, öğrenilen bilgiyi hafızada daha uzun süreli tutmak, motivasyon, konsantrasyonunu sağlamak, ödev - sınav takibi yaparak öğrenciyi güncel tutmak ve raporlamak ile ilgilenir.

Öğrenci - Veli arasındaki iletişimi de baz alan eğitim koçu, sürekli iletişimde kalarak, hem öğrencinin durumunu hem de velinin öğrenci hakkındaki tutumunu da takip eder.

Eğitim koçu, öğrenci kişilik ve yeteneklerine göre öğrenciyi planlar. Eğitim hayatını doğru organize etmesi için öğrenciyi yönlendirir. Okul - meslek seçimi gibi konularda öğrenciye tam destek verir. Öğrenciyi ilgilendiren ve eğitim yaşamındaki adaptasyonlarını da belirleyerek öğrenciye ``özgüven`` desteği de verir.

Eğitim koçu, doğru öğrenme kuralları, iletişim, odaklanma gibi unsurları da öğrenciye aşılayarak hem mental hem de motor yetilerinin açığa çıkmasını sağlar.

Başarılı bir öğrenci, doğru yönlendirme ve doğru bilgi ile donatılarak, geleceğe taşınır.